Contact: 0751078002
GlaxoSmith Solpadeine 12cps

Producător:

GlaxoSmith
GlaxoSmith
GlaxoSmith Solpadeine 12cps

11,50 Lei

* Prețul include TVA
Disponibilitate:în stoc
Recomanda unui prieten

*



*
Modalitati de plata RAMBURS | VISA | MASTERCARD Modalitati de transport
CURIER RAPID:
16 lei - Vezi livrari
* Fotografiile sunt cu caracter informativ. Producătorul poate schimba ambalajul produsului fără a ne notifica în prealabil.
Descriere

Compoziţie
O capsulă conţine paracetamol 500 mg/ fosfat de codeină hemihidrat 8 mg şi cafeină anhidră 30 mg.
De asemenea mai conţine şi excipienţi: stearat de magneziu/ amidon de porumb/ dioxid de titan (E 171)/ gelatină/ eritrozină (E 127)/ patent blue V (E 131)/ Quinoline Yellow (E 104).

Grupa farmacoterapeutică: sistem nervos/ analgezice/ alte analgezice şi antipiretice/ anilide (inclusiv combinaţii).

Indicaţii terapeutice

Solpadeine capsule este recomandat pentru ameliorarea durerilor de intensitate uşoară -moderată din reumatism/ sciatică şi lumbago.

De asemenea/ este recomandat pentru ameliorarea rapidă a cefaleei (inclusiv din sinuzite)/ migrenelor/ durerilor menstruale/ durerilor determinate de luxaţii/ durerilor dentare/ nevralgiilor/ durerilor în gât/ a febrei şi simptomelor din răceală şi gripă.

Solpadeine capsule conţine trei substanţe active: paracetamol – cu acţiune analgezică (calmează durerea) şi antipiretică (scade febra)/ fosfat de codeină - ca analgezic şi cafeină -pentru calmarea rapidă a durerilor de intensitate uşoară – moderată.

Contraindicaţii

Nu trebuie să utilizaţi Solpadeine capsule dacă:
- Utilizaţi şi alte medicamente care conţin paracetamol.
- Sunteţi alergic la paracetamol/ codeină/ cafeină sau la oricare dintre excipienţi.
- Suferiţi de astm bronşic sau de afecţiuni însoţite de deprimare respiratorie sau presiune intracraniană crescută/ aveţi un traumatism cranio-cerebral sau după intervenţii chirurgicale la nivelul căilor biliare.
-Aveţi diagnosticul de insuficienţă hepatocelulară. Solpadeine capsule nu trebuie utilizat la copii sub 12 ani


Opinii


Nici o opinie. Fii primul care adaugă o opinie despre acest produs.

Promotii