Contact: 0751078002
GlaxoSmith Coldrex Hotrem Lemon pulbere orala10 plicuri

Producător:

GlaxoSmith
GlaxoSmith
GlaxoSmith Coldrex Hotrem Lemon pulbere orala10 plicuri

23,00 Lei

* Prețul include TVA
Disponibilitate:în stoc
Recomanda unui prieten

*



*
Modalitati de plata RAMBURS | VISA | MASTERCARD Modalitati de transport
CURIER RAPID:
16 lei - Vezi livrari
* Fotografiile sunt cu caracter informativ. Producătorul poate schimba ambalajul produsului fără a ne notifica în prealabil.
Descriere


Compozitie:

Fiecare plic contine 750 mg paracetamol/ 10 mg clorhidrat de fenilefrina/ 60 mg acid ascorbic.

Indicatii:

Pulberile Coldrex HotRem Lemon produc o ameliorare temporara a simptomelor gripei/ racelilor. Aceste simptome includ: dureri de cap/ tremuraturi/ nevralgii si dureri/ nas congestionat si infundat/ durerile din sinuzita si durerile de gat.

 

Proprietati:

Pulberile de Coldrex HotRem Lemon contin paracetamol - analgezic si antipiretic/ clorhidrat de fenilefrina - decongestionant nazal (desfunda nasul si sinusurile/ ajutandu-va sa respirati mai usor) si acid ascorbic - ingredient obisnuit al produselor folosite in gripe si raceli/ care ajuta la inlocuirea eventualelor pierderi de vitamina C in primele stadii ale gripei si racelilor.

Dozare si mod de administrare:


Continutul unui plic se toarna intr-un pahar/ care se va umple apoi pana la jumatate cu apa fierbinte.

Adulti (inclusiv varstnici) si copii cu varsta 12 ani: un plic cu pulbere orala la fiecare 4-6 ore/ in functie de necesitate; nu trebuie depasita doza de 4 plicuri in 24 ore.

Nu este recomandat copiilor cu varsta sub 12 ani.

Nu trebuie utilizat mai mult de 7 zile fara recomandarea medicului.

Contraindicatii:


Hipersensibilitate cunoscuta la paracetamol/ clorhidrat de fenilefrina/ acid ascorbic sau la oricare din excipientii produsului. Copii cu varsta sub 12 ani. insuficienta hepatica sau renala severa/ hipertensiune arteriala/ hipertiroidism/ diabet zaharat/ boli cardiace. Administrarea la pacienti sub tratament cu antidepresive triciclice/ beta-blocante/ inhibitori de monoaminoxidaza - IMAO (inclusiv cei care au facut tratament cu IMAO in ultimele 2 saptamani). Deficite congenitale de absorbtie a zaharului/ deoarece fiecare plic contine 4 g zahar.

 

Atentionari:
Trebuie evitata utilizarea concomitenta a altor medicamente pentru gripa si raceala/ alte decongestionante nazale sau alte medicamente care contin paracetamol. Prudenta in cazul utilizarii warfarinei. Posibile interactiuni cu metoclopramid/ domperidon/ colestiramina/ fenilefrina. in timpul sarcinii se utilizeaza numai daca beneficiul terapeutic matern depaseste riscul potential pentru fat.


Reactii adverse:
Ocazional/ paracetamolul poate determina eruptii cutanate si alte reactii alergice. Aminele simpatomimetice pot creste tensiunea arteriala cu cefalee/ ameteli/ varsaturi/ diaree/ insomnie si rareori/ palpitatii. Totusi/ s-au raportat unele din aceste reactii la doze normale de fenilefrina.

Prezentare:

Cutie cu  10 plicuri/ fiecare plic continand 5 g pulbere.


Opinii


Nici o opinie. Fii primul care adaugă o opinie despre acest produs.

Promotii